Водіння автомобіля завжди тягне за собою певні ризики. За кордоном ймовірність потрапляння в аварії суттєво підвищується, адже водіям доводиться переміщуватися незнайомими дорогами. Серед інших ймовірних причин варто відзначити відмінності у ПДР різних країн, культурні та кліматичні відмінності. Всі ці фактори безпосередньо впливають на безпеку водіння.
Моторно-транспортне страхове бюро України опублікувало актуальні статистичні дані зі свого останнього дослідження, що демонструють, як часто українські водії потрапляють у ДТП за кордоном.
У порівнянні з 2023 роком, кількість ДТП, які спричинили українські водії за кордоном, знизилася на 8%. Але все-таки цей показник досить високий.
МТСБУ отримало 2715 повідомлень щодо ДТП, що сталися з вини українських водіїв за кордоном за 5 місяців 2024 року. Тобто, кожного місяця близько 545 водіїв з України потрапляють в аварії та звертаються за отриманням компенсації згідно з умовами страхування Зелена картка.
В яких країнах українці найчастіше потрапляють у ДТП?
Лідером за кількістю ДПТ за участі українських водіїв стала Польща. На неї припадає 34% дорожньо-транспортних пригод (2008).
Другу позицію даного рейтингу зайняла Німеччина. На цю країну припадає 16% аварій (965 ДТП). Третє місце належить Румунії, на яку припадає 7% від загальної кількості ДТП за участі українців, тобто 308 випадків. Замикають перелік «лідерів» Чехія, Італія та Іспанія.
МТСБУ повідомляє, що 98% аварій обійшлися без постраждалих, а всі потерпілі отримали виключно легкі травми.
Зелена картка – це міжнародний поліс цивільно-правової відповідальності водіїв. Якщо цей сертифікат буде відсутній, вас просто не пропустять на кордоні до іншої держави. Така автоцивілка покриє збитки постраждалих у ДТП з вашої вини.
Якщо трапиться ДТП, і водій не матиме Зеленої карти на автомобіль, то він ризикує витратити десятки тисяч євро на ремонт авто та відшкодування збитків на лікування постраждалих. І при цьому варто враховувати, що у деяких країнах, зокрема і Європи, немає меж у відшкодування збитків.
Тож, не нехтуйте оформленням Зеленої карти на автомобіль, адже наслідки такого рішення можуть накласти відбиток на все подальше життя.