Добровільне страхування багажу допомагає компенсувати збитки, пов'язані з пошкодженням або втратою багажу під час мандрівки.
Речі можуть бути зіпсовані під час перельоту, вкрадені, втрачені, наприклад, через помилкове перевезення в іншу країну, а також в результаті інших причин. Страховка зможе компенсувати вартість пошкодженого чи втраченого.
Ціна полісу залежить від вартості багажу та обраних умов страхування (перелік ризиків, розмір франшизи тощо)
Пошкодження, загибель або втрата багажу, які сталися з причин:
– пожежі, вибуху на транспортному засобі;
– протиправних дій третіх осіб (включаючи крадіжку багажу);
– аварія транспортного засобу;
– ДТП, стихійного лиха та інших небезпек
Для визначення страхової суми при укладенні договору страхування необхідно визначити вартість багажу відповідно до оцінки експерта чи ціни придбання (за чеками). Якщо застрахувати багаж не на повну вартість, то страхова виплата буде пропорційно зменшена. Завищувати вартість багажу тех не слід, адже страхова виплата все одно не перевищить дійсну ринкову вартість
Для укладання договору страхування пропонуємо:
- Надіслати запит на e-mail ol@sk-ridna.com.ua
- Звернутися за тел.: (095) 696-45-43; (044) 425-12-90
контактна особа – Оксана Тупчієнко
- страховий поліс;
- посадковий талон;
- довідку від авіакомпанії про втрату / затримку багажу;
- талон на багаж;
- заяву про відшкодування втраченого / затриманого багажу страховиком;
- копії українського та закордонного паспортів, ідентифікаційного коду;
- чеки на придбання предметів першої необхідності
Потрібно одразу звернутися до адміністрації установи, де стався страховий випадок і скласти акт втрати або затримки багажу.
У міжнародному аеропорту це буде стійка «Lost & Found».
Після цього потрібно зв'язатися зі страховою й авіакомпанією. Зазвичай заява розглядається від 3 днів при втраті та 21 день при затримці багажу.
Якщо подія трапилася під час авіаперельоту, то спочатку мандрівник отримає компенсацію від перевізника. Потім на підставі оціночної вартості речей, зазначеної в договорі, йому виплатить належну суму страхова компанія. Віднімуть тільки розмір франшизи, якщо вона не була нульовою.
У договорах туристичного медичного страхування для виїзду за кордон може передбачатись опція страхування багажу. Якщо у комплексній страховці багаж не включено, можна придбати відповідну страховку окремо.
Багато хто переконаний, що страхувати багаж не обов'язково. До того ж авіаперевізник відповідає за збереження речей, компенсує якусь суму.
На практиці розмір такого відшкодування збитку дуже малий, визначається не заявленої цінністю, а вагою.
Відповідно до Варшавського договору, укладеного між країнами, при втраті або пошкодженні багажу авіакомпанія виплатить до 20 доларів за один кілограм загальної ваги. Таким чином, за загублену стандартну валізу в 20 кг власник отримає близько 400 доларів. За Монреальською конвенцією, розмір такої виплати може бути не більше 1,5 тис. доларів. Якщо серед втрачених речей знаходився, наприклад, дорогий гаджет, то вартість не буде компенсована повністю.
Можна скористатися порадою залишити цінні речі в ручній поклажі, але на неї страховка авіаперевізника не поширюється.
Забезпечити надійний матеріальний захист багажу під час авіаперельоту може поліс страхування багажу
Заощадьте на страховці, вирушаючи у туристичну поїздку за кордон.
Комплексне туристичне страхування - це медичне страхування туристів за кордоном, страхування від неможливості здійснити подорож (страхування фінансових ризиків) та страхування багажу.
Виникли запитання? Запитайте нас, залюбки надамо відповідь!