Поліс ОСЦПВ або автоцивілка має бути у кожного власника транспорту в Україні. Це один з видів страхування, який є обов’язковим за законодавством.
Страхова компанія може вимагати повернути гроші
Суть автоцивілки в тому, що страхова компанія винуватця ДТП виплачує гроші постраждалим. І основний страховий випадок — ДТП, за якого було завдано шкоди здоров’ю чи життю, майну.
Але є й законні моменти, коли страхова вимагатиме виплату назад. Серед них:
– водій був нетверезий, під дією лікарських засобів або наркотиків;
– водій залишив місце ДТП або не погодився на експертизи;
– машиною заволоділи внаслідок протиправних дій;
– машиною керували без відповідної категорії прав;
– транспорт був технічно несправний.
Суть у тому, що страхова компанія виплачує збиток постраждалій стороні. А ось вимагати повернення вона може зі свого клієнта, який спровокував аварію.
Франшиза лише у разі шкоди майну
Під час оформлення поліса ви можете вибрати франшизу. Зазвичай вона не перевищує 3200 грн. Це та сума, яку сплачує безпосередньо винуватець, а решту вже компенсує страхова компанія.
Проте франшиза стосується лише відшкодування шкоди майну. За шкоду, заподіяну здоров’ю чи життю, платить страхова компанія.
Можуть заплатити за розбитий телефон
Постраждала сторона отримує компенсацію не лише за ремонт машини. Якщо під час аварії постраждали телефон, ноутбук чи інше майно, за них також можна отримати виплату.
Однак тут потрібно правильно фіксувати збитки та встановлювати причинно-наслідкові зв’язки. Тут також не без нюансів: на майно мають бути документи, тож не можна в цьому випадку скористатися Європротоколом.
Вибирайте перевірену страхову компанію, вивчайте права та обов’язки за умовами договору. А головне – будьте уважні на дорозі.