Як захистити свій автомобіль від усіх негараздів

Дорога завжди була й залишається зоною значних ризиків і великої відповідальності. Ставши власником автомобіля, водій отримує не лише можливість комфортно пересуватися, але й має тепер подбати про свій страховий захист.

Сьогодні в Україні існують два основні види автострахування — обов’язкове ОСЦПВ і добровільне КАСКО. Якщо людина прагне захистити свій транспортний засіб від усіх негараздів, то їй потрібно розбиратися в особливостях автострахування та оформити необхідні страхові договори.

Коли допоможе обов’язкова автоцивілка

Коли йдеться про страховий захист транспортного засобу, варто запам’ятати, що в будь-якому разі ціна страхування авто буде завжди меншою, ніж сума компенсації від страхової компанії.

Суть обов’язкового автострахування полягає в тому, що страховик бере на себе відповідальність за відшкодування збитків постраждалій стороні. Тобто, якщо станеться ДТП, у якій буде визнано винним власника автоцивілки, збитки потерпілим виплатить страхова компанія. Сьогодні ці суми встановлені на державному рівні та обмежені (ліміти відповідальності):

— на ремонт транспортного засобу можуть нарахувати до 160 тис. грн,

– на лікування — до 320 тис. грн.

До того ж водій має право збільшити розмір компенсації до 500 тис. – 1 млн грн. Це можливо за умови придбання додаткової (добровільної) автоцивілки, яку пропонують страхові компанії.

Варто розуміти, що поліс автоцивілки не захистить, якщо пошкоджено автомобіль власника страховки. Для таких випадків існує добровільне страхування КАСКО.

Коли і як допомагає КАСКО

До умови такого договору включено максимально широкий перелік страхових ризиків. Це аварії на дорогах, причому не має значення, з чиєї вини сталася ДТП, пожежі та затоплення, дії зловмисників, стихійні лиха, падіння каміння тощо. В усіх подібних ситуаціях водію достатньо лише повідомити у свою компанію про настання страхового випадку — і автомобіль буде відремонтовано або компенсовано кошти на ремонт.

У разі викрадення або знищення транспортного засобу страхова компанія компенсує його вартість (повністю або за вирахуванням франшизи, її розмір встановлюється під час укладання договору страхування).

Вигода від оформлення такого договору не викликає сумніву, особливо якщо порівняти ціну поліса та повну страхову суму, яку зобов’язується компенсувати компанія.